Aigues-Vives

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigues-Vives
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Aigues-Vives is located in Franca
Aigues-Vives
Aigues-Vives
43°44′25″V 4°10′52″L / 43.7403°V 4.1811°L / 43.7403; 4.1811Koordinatat: 43°44′25″V 4°10′52″L / 43.7403°V 4.1811°L / 43.7403; 4.1811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Sommières
Ndërbashkësia Rhôny Vistre Vidourle
Kryetari Jacky Rey
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 30004


Aigues-Vives është një komunëFrancë. Aigues-Vives bën pjesë në departamentin Gardrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 2727 banorë dhe sipërfaqe prej 12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]