Aiguillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguillon
Komunë
noform
Pamje nga Aiguillon
Stema_figura
Vendndodhja
Aiguillon is located in Franca
Aiguillon
Aiguillon
44°18′V 0°20′L / 44.3°V 0.34°L / 44.3; 0.34Koordinatat: 44°18′V 0°20′L / 44.3°V 0.34°L / 44.3; 0.34
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Lot-et-Garonne
Qarku Arrondissement Agen
Kantoni Port-Sainte-Marie
Ndërbashkësia Confluent
Kryetari Jean-François Sauvaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.28 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 4356 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47190
INSEE 47004


Aiguillon është një komunëFrancë. Aiguillon bën pjesë në departamentin Lot-et-Garonnerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 4356 banorë dhe sipërfaqe prej 28.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]