Aigurande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aigurande
Komunë
noform
Pamje nga Aigurande
Stema_figura
Vendndodhja
Aigurande is located in Franca
Aigurande
Aigurande
46°26′05″V 1°49′47″L / 46.4347°V 1.8297°L / 46.4347; 1.8297Koordinatat: 46°26′05″V 1°49′47″L / 46.4347°V 1.8297°L / 46.4347; 1.8297
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement La Châtre
Kantoni Aigurande
Kryetari Pascal Courtaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.77 km2
Lartësia 435 m (m.n.d.)
Popullsia 1600 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36140
INSEE 36001


Aigurande është një komunëFrancë. Aigurande bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1600 banorë dhe sipërfaqe prej 27.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]