Aillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillas
Komunë
noform
Pamje nga Aillas
Vendndodhja
Aillas is located in Franca
Aillas
Aillas
44°28′30″V 0°04′23″P / 44.475°V 0.073°P / 44.475; -0.073Koordinatat: 44°28′30″V 0°04′23″P / 44.475°V 0.073°P / 44.475; -0.073
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Auros
Ndërbashkësia Pays d'Auros
Kryetari Serge Bezos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.13 km2
Lartësia 64 m (m.n.d.)
Popullsia 736 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33124
INSEE 33002


Aillas është një komunëFrancë. Aillas bën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 736 banorë dhe sipërfaqe prej 35.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aillas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale