Aillières-Beauvoir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aillières-Beauvoir
Komunë
Vendndodhja
Aillières-Beauvoir is located in Franca
Aillières-Beauvoir
Aillières-Beauvoir
48°24′18″V 0°19′32″L / 48.405°V 0.3256°L / 48.405; 0.3256Koordinatat: 48°24′18″V 0°19′32″L / 48.405°V 0.3256°L / 48.405; 0.3256
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Pays de la Loire]]
Departamenti [[Sarthe]]
Qarku Arrondissement [[Mamers]]
Kantoni [[Fresnaye-sur-Chédouet]]
Ndërbashkësia [[Communauté de communes du Saosnois]]
Kryetari Hervé d'Aillières
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.06 km2
Popullsia 223 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72600
INSEE 72002


Aillières-Beauvoir është një komunëFrancë. Aillières-Beauvoir bën pjesë në departamentin [[Sarthe]] të rajonit [[Pays de la Loire]]. Komuna ka një popullsi prej 223 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=53#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe prej 15.06 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]