Aincreville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aincreville
Komunë
Vendndodhja
Aincreville is located in Franca
Aincreville
Aincreville
49°22′05″V 5°07′19″L / 49.3681°V 5.1219°L / 49.3681; 5.1219Koordinatat: 49°22′05″V 5°07′19″L / 49.3681°V 5.1219°L / 49.3681; 5.1219
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Dun-sur-Meuse
Ndërbashkësia Val Dunois
Kryetari Claude Gérard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.11 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 87 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55110
INSEE 55004


Aincreville është një komunëFrancë. Aincreville bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe prej 9.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]