Aingeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aingeville
Komunë
Vendndodhja
Aingeville is located in Franca
Aingeville
Aingeville
48°12′27″V 5°46′15″L / 48.2075°V 5.7708°L / 48.2075; 5.7708Koordinatat: 48°12′27″V 5°46′15″L / 48.2075°V 5.7708°L / 48.2075; 5.7708
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement [[Neufchâteau]]
Kantoni Bulgnéville
Ndërbashkësia Bulgnéville entre Xaintois et Bassigny
Kryetari Marie-Josée Giraud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.77 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 67 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88140
INSEE 88003

Aingeville është një komunëFrancë. Aingeville bën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe prej 5.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]