Airdrie (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Airdrie (kthjellim).


Airdrie
—  qytet  —
Pamje nga Airdrie (Alberta)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 6 (Alberta)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°17′34″V 114°00′48″P / 51.292669°V 114.013444°P / 51.292669; -114.013444 (Airdrie)Koordinatat: 51°17′34″V 114°00′48″P / 51.292669°V 114.013444°P / 51.292669; -114.013444 (Airdrie)
Lartësia 1.089 m (m.n.d)
Sipërfaqja 33,1 km2
Popullsia 28,927 banorë 2006
Dendësia 0,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Vendndodhja
Airdrie is located in Kanadaja
Airdrie
Airdrie
Airdrie – harta_foto

Airdrie është një qytetDivizioni Nr. 6 (Alberta), provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 33.1 km² dhe popullsi 28.927 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Airdrie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Alberta