Aire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aire
Komunë
noform
Pamje nga Aire
Vendndodhja
Aire is located in Franca
Aire
Aire
49°28′56″V 4°09′44″L / 49.4822°V 4.1622°L / 49.4822; 4.1622Koordinatat: 49°28′56″V 4°09′44″L / 49.4822°V 4.1622°L / 49.4822; 4.1622
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Rethel
Kantoni Asfeld
Ndërbashkësia Pays Rethélois
Kryetari Olivier Flauzac
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.29 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 218 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8190
INSEE 8004

Aire është një komunëFrancë. Aire bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe prej 6.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]