Airion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Airion
Komunë
Vendndodhja
Airion is located in Franca
Airion
Airion
49°25′32″V 2°24′51″L / 49.4256°V 2.4142°L / 49.4256; 2.4142Koordinatat: 49°25′32″V 2°24′51″L / 49.4256°V 2.4142°L / 49.4256; 2.4142
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Clermont
Ndërbashkësia Plateau Picard
Kryetari Annick Gras
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.73 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 489 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60600
INSEE 60008

Airion është një komunëFrancë. Airion bën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe prej 6.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Airion – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale