Aisonville-et-Bernoville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aisonville-et-Bernoville
Komunë
noform
Pamje nga Aisonville-et-Bernoville
Vendndodhja
Aisonville-et-Bernoville is located in Franca
Aisonville-et-Bernoville
Aisonville-et-Bernoville
49°55′51″V 3°30′54″L / 49.930833333333°V 3.515°L / 49.930833333333; 3.515Koordinatat: 49°55′51″V 3°30′54″L / 49.930833333333°V 3.515°L / 49.930833333333; 3.515
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.73 km2
Popullsia 265 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02006


Aisonville-et-Bernoville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Aisonville-et-Bernoville ka një popullsi prej 265 banorë dhe sipërfaqe 8.73 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aisonville-et-Bernoville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale