Aiti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiti
Komunë
noform
Pamje nga Aiti
Vendndodhja
Aiti is located in Franca
Aiti
Aiti
42°24′00″V 9°14′41″L / 42.4°V 9.2447°L / 42.4; 9.2447Koordinatat: 42°24′00″V 9°14′41″L / 42.4°V 9.2447°L / 42.4; 9.2447
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Corte
Kantoni Bustanico
Ndërbashkësia Vallée de Casaluna
Kryetari Gérard Orsoni
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.17 km2
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20244
INSEE 2B003


Aiti është një komunëFrancë. Aiti bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe prej 12.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aiti – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale