Aize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aize
Komunë
noform
Pamje nga Aize
Vendndodhja
Aize is located in Franca
Aize
Aize
47°06′17″V 1°42′09″L / 47.1047°V 1.7025°L / 47.1047; 1.7025Koordinatat: 47°06′17″V 1°42′09″L / 47.1047°V 1.7025°L / 47.1047; 1.7025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Issoudun
Kantoni Vatan
Ndërbashkësia Vatan
Kryetari Patricia Leclerc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.07 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 130 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36150
INSEE 36002

Aize është një komunëFrancë. Aize bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre. Komuna ka një popullsi prej 130 banorë dhe sipërfaqe prej 17.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale