Aizelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizelles
Komunë
noform
Pamje nga Aizelles
Vendndodhja
Aizelles is located in Franca
Aizelles
Aizelles
49°29′23″V 3°48′41″L / 49.489722222222°V 3.8113888888889°L / 49.489722222222; 3.8113888888889Koordinatat: 49°29′23″V 3°48′41″L / 49.489722222222°V 3.8113888888889°L / 49.489722222222; 3.8113888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.88 km2
Popullsia 115 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02007


Aizelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Aizelles ka një popullsi prej 115 banorë dhe sipërfaqe 4.88 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aizelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale