Aizy-Jouy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aizy-Jouy
Komunë
noform
Pamje nga Aizy-Jouy
Vendndodhja
Aizy-Jouy is located in Franca
Aizy-Jouy
Aizy-Jouy
49°26′05″V 3°30′59″L / 49.434722222222°V 3.5163888888889°L / 49.434722222222; 3.5163888888889Koordinatat: 49°26′05″V 3°30′59″L / 49.434722222222°V 3.5163888888889°L / 49.434722222222; 3.5163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.63 km2
Popullsia 304 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02370
INSEE 02008


Aizy-Jouy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Aizy-Jouy ka një popullsi prej 304 banorë dhe sipërfaqe 14.63 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Aizy-Jouy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale