Ajain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajain
Komunë
noform
Pamje nga Ajain
Vendndodhja
Ajain is located in Franca
Ajain
Ajain
46°12′29″V 1°59′58″L / 46.2081°V 1.9994°L / 46.2081; 1.9994Koordinatat: 46°12′29″V 1°59′58″L / 46.2081°V 1.9994°L / 46.2081; 1.9994
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Guéret-Nord
Ndërbashkësia Guéret Saint-Vaury
Kryetari Jean Boyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.14 km2
Lartësia 486 m (m.n.d.)
Popullsia 1099 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23380
INSEE 23002


Ajain është një komunëFrancë. Ajain bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1099 banorë dhe sipërfaqe prej 33.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ajain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale