Ajat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajat
Komunë
noform
Pamje nga Ajat
Stema_figura
Vendndodhja
Ajat is located in Franca
Ajat
Ajat
45°09′26″V 1°01′01″L / 45.1572°V 1.0169°L / 45.1572; 1.0169Koordinatat: 45°09′26″V 1°01′01″L / 45.1572°V 1.0169°L / 45.1572; 1.0169
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Périgueux
Kantoni Thenon
Kryetari Didier Clerjoux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.95 km2
Popullsia 328 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24210
INSEE 24004


Ajat është një komunëFrancë. Ajat bën pjesë në departamentin Dordognerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe prej 21.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ajat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale