Ajou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajou
Komunë
noform
Pamje nga Ajou
Vendndodhja
Ajou is located in Franca
Ajou
Ajou
48°58′49″V 0°46′59″L / 48.9803°V 0.783°L / 48.9803; 0.783Koordinatat: 48°58′49″V 0°46′59″L / 48.9803°V 0.783°L / 48.9803; 0.783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandi
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Bernay
Kantoni Beaumesnil
Kryetari Jean-Jacques Prevost
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.83 km2
Lartësia 144 m (m.n.d.)
Popullsia 244 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27410
INSEE 27007


Ajou është një komunëFrancë. Ajou bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandi. Komuna ka një popullsi prej 244 banorë dhe sipërfaqe prej 9.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ajou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale