Alaincourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alaincourt
Komunë
noform
Pamje nga Alaincourt
Vendndodhja
Alaincourt is located in Franca
Alaincourt
Alaincourt
49°45′52″V 3°22′32″L / 49.764444444444°V 3.3755555555556°L / 49.764444444444; 3.3755555555556Koordinatat: 49°45′52″V 3°22′32″L / 49.764444444444°V 3.3755555555556°L / 49.764444444444; 3.3755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 529 banorë
Dendësia 90 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02009
Faqja Zyrtare http://commune.alaincourt.free.fr


Alaincourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Alaincourt ka një popullsi prej 529 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alaincourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale