Alairac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alairac
Komunë
noform
Pamje nga Alairac
Stema_figura
Vendndodhja
Alairac is located in Franca
Alairac
Alairac
43°11′06″V 2°14′29″L / 43.185°V 2.2414°L / 43.185; 2.2414Koordinatat: 43°11′06″V 2°14′29″L / 43.185°V 2.2414°L / 43.185; 2.2414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Montréal, Aude
Ndërbashkësia Carcassonne Agglo
Kryetari Roger Adiveze
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.37 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 1322 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11290
INSEE 11005


Alairac është një komunëFrancë. Alairac bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1322 banorë dhe sipërfaqe prej 16.37 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alairac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale