Alan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alan
Komunë
noform
Pamje nga Alan
Stema_figura
Vendndodhja
Alan is located in Franca
Alan
Alan
43°13′50″V 0°56′25″L / 43.2306°V 0.9403°L / 43.2306; 0.9403Koordinatat: 43°13′50″V 0°56′25″L / 43.2306°V 0.9403°L / 43.2306; 0.9403
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Aurignac
Ndërbashkësia Canton d'Aurignac
Kryetari Jean-Luc Guilhot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.29 km2
Lartësia 378 m (m.n.d.)
Popullsia 306 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31420
INSEE 31005


Alan është një komunëFrancë. Alan bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe prej 11.29 km².

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]