Alando

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alando
Komunë
noform
Pamje nga Alando
Vendndodhja
Alando is located in Franca
Alando
Alando
42°18′26″V 9°17′28″L / 42.3072°V 9.2911°L / 42.3072; 9.2911Koordinatat: 42°18′26″V 9°17′28″L / 42.3072°V 9.2911°L / 42.3072; 9.2911
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Corte
Kantoni Bustanico
Kryetari Jean Defendini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.05 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 27 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20250
INSEE 2B005


Alando është një komunëFrancë. Alando bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 27 banorë dhe sipërfaqe prej 3.05 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]