Albé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albé
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Albé is located in Franca
Albé
Albé
48°21′28″V 7°19′09″L / 48.3578°V 7.3192°L / 48.3578; 7.3192Koordinatat: 48°21′28″V 7°19′09″L / 48.3578°V 7.3192°L / 48.3578; 7.3192
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Sélestat-Erstein
Kantoni Villé
Ndërbashkësia Villé
Kryetari Maurice Kubler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.83 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 67003


Albé është një komunëFrancë. Albé bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 481 banorë dhe sipërfaqe prej 10.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale