Alban, Tarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alban, Tarn
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alban, Tarn is located in Franca
Alban, Tarn
Alban, Tarn
43°53′24″V 2°27′38″L / 43.89°V 2.4605°L / 43.89; 2.4605Koordinatat: 43°53′24″V 2°27′38″L / 43.89°V 2.4605°L / 43.89; 2.4605
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Kantoni Alban
Ndërbashkësia Monts-d'Alban
Kryetari Jacques Fabas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.82 km2
Lartësia 615 m (m.n.d.)
Popullsia 944 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81250
INSEE 81003


Alban, Tarn është një komunëFrancë. Alban bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 944 banorë dhe sipërfaqe prej 9.82 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]