Albaret-le-Comtal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albaret-le-Comtal
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albaret-le-Comtal is located in Franca
Albaret-le-Comtal
Albaret-le-Comtal
44°52′33″V 3°07′41″L / 44.8758°V 3.1281°L / 44.8758; 3.1281Koordinatat: 44°52′33″V 3°07′41″L / 44.8758°V 3.1281°L / 44.8758; 3.1281
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Qarku Arrondissement Mende
Kantoni Fournels
Ndërbashkësia Hautes Terres
Kryetari Clément Donnadieu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.56 km2
Lartësia 1000 m (m.n.d.)
Popullsia 2001 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48310
INSEE 48001


Albaret-le-Comtal është një komunëFrancë. Albaret-le-Comtal bën pjesë në departamentin Lozèrerajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 2001 banorë dhe sipërfaqe prej 29.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]