Albefeuille-Lagarde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albefeuille-Lagarde
Komunë
Vendndodhja
Albefeuille-Lagarde is located in Franca
Albefeuille-Lagarde
Albefeuille-Lagarde
44°04′02″V 1°16′42″L / 44.0672°V 1.2783°L / 44.0672; 1.2783Koordinatat: 44°04′02″V 1°16′42″L / 44.0672°V 1.2783°L / 44.0672; 1.2783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Castelsarrasin-2
Ndërbashkësia Pays de Montauban et des Trois Rivières
Kryetari Marc Bourdoncle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.03 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 652 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82290
INSEE 82001


Albefeuille-Lagarde është një komunëFrancë. Albefeuille-Lagarde bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 652 banorë dhe sipërfaqe prej 8.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]