Albens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albens
Komunë
noform
Pamje nga Albens
Vendndodhja
Albens is located in Franca
Albens
Albens
45°47′14″V 5°56′45″L / 45.7872°V 5.9458°L / 45.7872; 5.9458Koordinatat: 45°47′14″V 5°56′45″L / 45.7872°V 5.9458°L / 45.7872; 5.9458
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Albens
Ndërbashkësia Canton d'Albens
Kryetari Claude Giroud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.3 km2
Popullsia 3525 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73410
INSEE 73010


Albens është një komunëFrancë. Albens bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 3525 banorë (regjistrimi 2012) dhe sipërfaqe prej 15.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale