Albertacce

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albertacce
Komunë
noform
Pamje nga Albertacce
Vendndodhja
Albertacce is located in Franca
Albertacce
Albertacce
42°19′41″V 8°59′04″L / 42.3281°V 8.9844°L / 42.3281; 8.9844Koordinatat: 42°19′41″V 8°59′04″L / 42.3281°V 8.9844°L / 42.3281; 8.9844
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Corte
Kantoni Niolu-Omessa
Kryetari Pierre François Albertini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.12 km2
Lartësia 867 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20224
INSEE 2B007


Albertacce është një komunëFrancë. Albertacce bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe prej 97.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]