Albertville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albertville
Komunë
noform
Pamje nga Albertville
Stema_figura
Vendndodhja
Albertville is located in Franca
Albertville
Albertville
45°40′36″V 6°23′36″L / 45.6767°V 6.3933°L / 45.6767; 6.3933Koordinatat: 45°40′36″V 6°23′36″L / 45.6767°V 6.3933°L / 45.6767; 6.3933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Albertville
Kantoni Albertville-Nord and Albertville-Sud
Kryetari Martine Berthet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.54 km2
Lartësia 352 m (m.n.d.)
Popullsia 18950 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73200
INSEE 73011


Albertville është një komunëFrancë. Albertville bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 18950 banorë (regjistrimi 2008) dhe sipërfaqe prej 17.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]