Albestroff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albestroff
Komunë
noform
Pamje nga Albestroff
Stema_figura
Vendndodhja
Albestroff is located in Franca
Albestroff
Albestroff
48°55′59″V 6°51′26″L / 48.9331°V 6.8572°L / 48.9331; 6.8572Koordinatat: 48°55′59″V 6°51′26″L / 48.9331°V 6.8572°L / 48.9331; 6.8572
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Moselle
Qarku Arrondissement Château-Salins
Kantoni Albestroff
Ndërbashkësia Saulnois
Kryetari Germain Mussot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.3 km2
Lartësia 235 m (m.n.d.)
Popullsia 633 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 57670
INSEE 57011


Albestroff është një komunëFrancë. Albestroff bën pjesë në departamentin Mosellerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 633 banorë dhe sipërfaqe prej 19.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]