Albi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albi
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Albi is located in Franca
Albi
Albi
43°55′44″V 2°08′47″L / 43.9289°V 2.1464°L / 43.9289; 2.1464Koordinatat: 43°55′44″V 2°08′47″L / 43.9289°V 2.1464°L / 43.9289; 2.1464
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Albi
Ndërbashkësia Albigeois
Kryetari Stéphanie Guiraud-Chaumeil
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.26 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 81004


Albi është një komunëFrancë. Albi bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 49531 banorë dhe sipërfaqe prej 44.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale