Albières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albières
Komunë
noform
Pamje nga Albières
Stema_figura
Vendndodhja
Albières is located in Franca
Albières
Albières
42°56′52″V 2°28′43″L / 42.9478°V 2.4786°L / 42.9478; 2.4786Koordinatat: 42°56′52″V 2°28′43″L / 42.9478°V 2.4786°L / 42.9478; 2.4786
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Mouthoumet
Ndërbashkësia Région Lézignanaise, Corbières et Minervois
Kryetari Jacques Villefranque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.25 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11330
INSEE 11007


Albières është një komunëFrancë. Albières bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe prej 17.25 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]