Albiès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albiès
Komunë
noform
Pamje nga Albiès
Vendndodhja
Albiès is located in Franca
Albiès
Albiès
42°46′42″V 1°42′10″L / 42.7783°V 1.7028°L / 42.7783; 1.7028Koordinatat: 42°46′42″V 1°42′10″L / 42.7783°V 1.7028°L / 42.7783; 1.7028
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Foix
Kantoni Les Cabannes
Ndërbashkësia Les Vallées d'Ax
Kryetari Jean-Claude Prat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.69 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09310
INSEE 09004


Albiès është një komunëFrancë. Albiès bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe prej 7.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albiès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale