Albiez-Montrond

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albiez-Montrond
Komunë
noform
Pamje nga Albiez-Montrond
Vendndodhja
Albiez-Montrond is located in Franca
Albiez-Montrond
Albiez-Montrond
45°13′14″V 6°20′29″L / 45.2206°V 6.3414°L / 45.2206; 6.3414Koordinatat: 45°13′14″V 6°20′29″L / 45.2206°V 6.3414°L / 45.2206; 6.3414
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Saint-Jean-de-Maurienne
Ndërbashkësia Arvan
Kryetari Bernard Pellicier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.58 km2
Popullsia 386 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73300
INSEE 73013


Albiez-Montrond është një komunëFrancë. Albiez-Montrond bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 386 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 48.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]