Albignac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albignac
Komunë
noform
Pamje nga Albignac
Stema_figura
Vendndodhja
Albignac is located in Franca
Albignac
Albignac
45°08′24″V 1°40′43″L / 45.1399°V 1.6785°L / 45.1399; 1.6785Koordinatat: 45°08′24″V 1°40′43″L / 45.1399°V 1.6785°L / 45.1399; 1.6785
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Brive-la-Gaillarde
Kantoni Beynat
Ndërbashkësia Canton de Beynat
Kryetari Alain Simonet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.74 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19190
INSEE 19003


Albignac është një komunëFrancë. Albignac bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe prej 9.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]