Albine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albine
Komunë
Vendndodhja
Albine is located in Franca
Albine
Albine
43°27′38″V 2°32′24″L / 43.4606°V 2.54°L / 43.4606; 2.54Koordinatat: 43°27′38″V 2°32′24″L / 43.4606°V 2.54°L / 43.4606; 2.54
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Saint-Amans-Soult
Ndërbashkësia Haute Vallée du Thoré
Kryetari Philippe Barthes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.15 km2
Lartësia 325 m (m.n.d.)
Popullsia 508 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81240
INSEE 81005


Albine është një komunëFrancë. Albine bën pjesë në departamentin Tarnrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 508 banorë dhe sipërfaqe prej 17.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Albine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale