Albussac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albussac
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Albussac is located in Franca
Albussac
Albussac
45°08′20″V 1°50′11″L / 45.1389°V 1.8364°L / 45.1389; 1.8364Koordinatat: 45°08′20″V 1°50′11″L / 45.1389°V 1.8364°L / 45.1389; 1.8364
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Tulle
Kantoni Argentat
Ndërbashkësia Pays d'Argentat
Kryetari Raymond Raoul
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.26 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 19004


Albussac është një komunëFrancë. Albussac bën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 688 banorë dhe sipërfaqe prej 36.26 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]