Alençon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alençon
Komunë
noform
Pamje nga Alençon
Stema_figura
Vendndodhja
Alençon is located in Franca
Alençon
Alençon
48°25′50″V 0°05′35″L / 48.4306°V 0.0931°L / 48.4306; 0.0931Koordinatat: 48°25′50″V 0°05′35″L / 48.4306°V 0.0931°L / 48.4306; 0.0931
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Alençon-1, Alençon-2 & Alençon-3
Ndërbashkësia CU d'Alençon
Kryetari Joaquim Pueyo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.68 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 28935 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61000
INSEE 61001


Alençon është një komunëFrancë. Alençon bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 28935 banorë dhe sipërfaqe prej 10.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]