Alet-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alet-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Alet-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Alet-les-Bains is located in Franca
Alet-les-Bains
Alet-les-Bains
42°59′51″V 2°15′25″L / 42.9975°V 2.2569°L / 42.9975; 2.2569Koordinatat: 42°59′51″V 2°15′25″L / 42.9975°V 2.2569°L / 42.9975; 2.2569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Limoux
Ndërbashkësia Pays de Couiza
Kryetari Jean-Denis Alandry
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.54 km2
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 435 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11580
INSEE 11008


Alet-les-Bains është një komunëFrancë. Alet-les-Bains bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 435 banorë dhe sipërfaqe prej 23.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]