Aleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aleu
Komunë
noform
Pamje nga Aleu
Vendndodhja
Aleu is located in Franca
Aleu
Aleu
42°53′37″V 1°16′01″L / 42.8936°V 1.2669°L / 42.8936; 1.2669Koordinatat: 42°53′37″V 1°16′01″L / 42.8936°V 1.2669°L / 42.8936; 1.2669
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Ariège
Qarku Arrondissement Saint-Girons
Kantoni Massat
Ndërbashkësia CC du Canton de Massat
Kryetari André Vidal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.95 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 09320
INSEE 09005


Aleu është një komunëFrancë. Aleu bën pjesë në departamentin Ariègerajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe prej 13.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aleu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale