Alexandria (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alexandria (kthjellim).


Alexandria
—  qytet  —
Pamje nga Alexandria (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry
Komuna North Glengarry
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°34′50″V 74°55′09″P / 45.580556°V 74.919167°P / 45.580556; -74.919167 (Alexandria)Koordinatat: 45°34′50″V 74°55′09″P / 45.580556°V 74.919167°P / 45.580556; -74.919167 (Alexandria)
Sipërfaqja 391,7 km2
Popullsia 3.369 banorë 2001
Dendësia 8,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Alexandria is located in Kanadaja
Alexandria
Alexandria

Alexandria është një qytetKontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 391.7 km² dhe popullsi 3369 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012.

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario