Alfortville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfortville
Komunë
noform
Pamje nga Alfortville
Stema_figura
Vendndodhja
Alfortville is located in Franca
Alfortville
Alfortville
48°48′18″V 2°25′26″L / 48.805°V 2.4239°L / 48.805; 2.4239Koordinatat: 48°48′18″V 2°25′26″L / 48.805°V 2.4239°L / 48.805; 2.4239
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Val-de-Marne
Qarku Arrondissement Créteil
Kantoni Alfortville-Nord & Alfortville-Sud
Ndërbashkësia Grand Paris Sud Est Avenir
Kryetari René Rouquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.67 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 44371 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 94140
INSEE 94002


Alfortville është një komunëFrancë. Alfortville bën pjesë në departamentin Val-de-Marnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 44371 banorë dhe sipërfaqe prej 3.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]