Alfred Jermaniš

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfred Jermaniš
Të dhënat personale
Emri i plotëAlfred Jermaniš
Data e lindjes (1967-01-21) 21 Janar, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesKoper, Sllovenia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1986–1989Koper29(1)
1989–1992Olimpija Ljubljana66(3)
1992Yokohama Flügels0(0)
1992–1993Koper12(2)
1993–1994Mura18(1)
1994–1995Rapid Vienna18(1)
1995–1996Gorica30(7)
1996–1997APOEL24(2)
1997–1998Primorje17(3)
1998–1999Korotan Prevalje39(11)
1999–2000Rudar Velenje14(4)
2000–2004Koper80(6)
Ekipi kombëtar
1992–1998Flag of Slovenia.svg Sllovenia29(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alfred Jermaniš (lindur më 21 Janar 1967) është një ish-futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 29 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
1993 2 0
1994 9 1
1995 7 0
1996 3 0
1997 2 0
1998 5 0
Gjithsej 29 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]