Alfredo Anderson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfredo Anderson
Të dhënat personale
Emri i plotëAlfredo Anderson
Data e lindjes (1978-10-31) 31 Tetor, 1978 (42 vjeç)
Vendi i lindjesColón, Panamaja
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998Plaza Amador
1999Charleston Battery4(0)
1999–2001Árabe Unido
2001Omiya Ardija
2001–2007Árabe Unido
Ekipi kombëtar
2000–2001Stampa:PANf12(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alfredo Anderson (lindur më 31 Tetor 1978) është një ish-futbollist panamase.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin panamase ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PANf
Vite Ndeshje Gola
2000 4 0
2001 8 2
Gjithsej 12 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]