Algajola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algajola
Komunë
noform
Pamje nga Algajola
Vendndodhja
Algajola is located in Franca
Algajola
Algajola
42°36′31″V 8°51′46″L / 42.6086°V 8.8628°L / 42.6086; 8.8628Koordinatat: 42°36′31″V 8°51′46″L / 42.6086°V 8.8628°L / 42.6086; 8.8628
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Calvi
Kantoni Belgodère
Ndërbashkësia Calvi Balagne
Kryetari Maurice Pariggi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.72 km2
Lartësia 14 m (m.n.d.)
Popullsia 296 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20220
INSEE 2B010


Algajola është një komunëFrancë. Algajola bën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 296 banorë dhe sipërfaqe prej 1.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]