Algolsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algolsheim
Komunë
noform
Pamje nga Algolsheim
Vendndodhja
Algolsheim is located in Franca
Algolsheim
Algolsheim
48°00′24″V 7°33′36″L / 48.0067°V 7.56°L / 48.0067; 7.56Koordinatat: 48°00′24″V 7°33′36″L / 48.0067°V 7.56°L / 48.0067; 7.56
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Colmar
Kantoni Neuf-Brisach
Kryetari André Sieber
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 1072 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68600
INSEE 68001


Algolsheim është një komunëFrancë. Algolsheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1072 banorë dhe sipërfaqe prej 7.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]