Alignan-du-Vent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alignan-du-Vent
Komunë
noform
Pamje nga Alignan-du-Vent
Stema_figura
Vendndodhja
Alignan-du-Vent is located in Franca
Alignan-du-Vent
Alignan-du-Vent
43°28′14″V 3°20′33″L / 43.4706°V 3.3425°L / 43.4706; 3.3425Koordinatat: 43°28′14″V 3°20′33″L / 43.4706°V 3.3425°L / 43.4706; 3.3425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Hérault
Qarku Arrondissement Béziers
Kantoni Servian
Ndërbashkësia Pays de Thongue
Kryetari Régis Vidal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.3 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 1451 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34290
INSEE 34009


Alignan-du-Vent është një komunëFrancë. Alignan-du-Vent bën pjesë në departamentin Héraultrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 1451 banorë dhe sipërfaqe prej 17.3 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]