Alix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alix
Komunë
noform
Pamje nga Alix
Stema_figura
Vendndodhja
Alix is located in Franca
Alix
Alix
45°54′40″V 4°39′07″L / 45.911°V 4.652°L / 45.911; 4.652Koordinatat: 45°54′40″V 4°39′07″L / 45.911°V 4.652°L / 45.911; 4.652
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Le Bois-d'Oingt
Ndërbashkësia Beaujolais-Saône-Pierres-Dorées
Kryetari Georges Chaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.61 km2
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Popullsia 686 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69380
INSEE 69004


Alix është një komunëFrancë. Alix bën pjesë në departamentin Rhônerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 686 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe prej 3.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]