Allemant, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Allemant
Komunë
Vendndodhja
Allemant is located in Franca
Allemant
Allemant
49°27′40″V 3°27′13″L / 49.461111111111°V 3.4536111111111°L / 49.461111111111; 3.4536111111111Koordinatat: 49°27′40″V 3°27′13″L / 49.461111111111°V 3.4536111111111°L / 49.461111111111; 3.4536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.13 km2
Popullsia 173 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02010


Allemant është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Allemant ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 5.13 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Allemant (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale