Allma Koçinaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Allma Koçinaj lindur më 25 nëntor 1973Prishtinë, epidemiloge e magjistruar, shqiptare nga Kosova.

Allma Koçinaj sudimet e larta i mbaruar më 1998 në Fakultetin e Mjekësisë në Prishtinë ku dhe është specializua në Dermatovenerologji më 18 shkurt 2003. Në vitin 2005 e ka mbrojtur temën e magjistraturës. Është autore dhe koautore e disa punimeve profesionalo-shkencore, njëkohësisht është pjesëmarse në shumë simpoziume dhe kongrese të mbajtura në vend dhe jashtë vendit për vitet 2000-2005 (Hungari, Barcelon, Firenc, Strug, Prag, Kajro, Paris). Allma gjatë vitit 2005 ka punuar në klinikën e Dermatovenerologjisë në Prishtinë.

Tituj të veprave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Punimet shkencore te publikuara:

  • Sindroma Grinspan,Praxis Medica 2001:43:89-90 - në bashkpunim me A.Krasniqi-Daka,Allma Ferizi etj.[1]

Tituj shkencorë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Raport i Këshillit të Fakultetit të Mjekësisë - 19.08.2005 Arkivuar 27 shtator 2007 tek Wayback Machine - në internet, prill 2007